LT
EN
RU

Italija

Italija – viena iš nuostabiausių vietų buriavimui, tai liudija ir daugybė laivų, kurie laikomi šiame Viduržemio jūros regione. Ribotas natūralių uostų  bei dirbtinių prieplaukų vietų skaičius, vasaros sezonu gali apsunkinti laisvos krantinės paiešką. Tačiau kruopštus pasirengimas, keletas itališkų raktažodžių, šiek tiek kantrybės bei supratimo – ir būsite verti to atlygio, kurį pamatysite ir pajusite.

Buriuotojams svarbu – vėjai. Čia jie labai skiriasi, priklausomai nuo vietos bei metų laiko. Sardinijos bei Sicilijos salos labiau glostomos vėjo nei Neapolio įlanka ir Riviera. Apskritai, vasarą Italijoje vėjo gerokai mažiau nei kitais metų laikais ir jachtos yra linkę dažniau įjungti variklį. Bet, kai saulė šviečia ir yra šilta, pučia pastovus vėjas, dauguma buriuotojų jaučiasi, jog buvo verta to laukti. Tuo tarpu įvairus peizažas, puikus klimatas, švarus vanduo ir Italijos maistas bei vynas, tikrai kompensuoja vėjo nebuvimą! Italijoje yra keletas jachtų nuomos centrų.  

Pagal Italijos teisės aktus, kapitonams norintiems plaukti toliau kaip šešios mylios atviroje jūroje, reikia turėti tarptautinį sertifikatą bei kompetencijas (ICC). Būtina turėti laivo registracijos dokumentus ir galiojantį draudimo liudijimą. Nors dauguma žmonių visą Viduržemio jūrą nurodo kaip plaukiojimo zoną, iš tiesų Italijos vandenys skirstomos į kelias skirtingas teritorijas: Ligūrijos jūrą, Šiaurės Tirėnų jūrą, centrinę Tirėnų jūrą, Pietų Tirėnų jūrą, Sardinijos jūrą, Sardinijos sąsiaurį, Sicilijos sąsiauris, Šiaurės Jonijos jūra, Pietų Jonijos jūra, Šiaurės Adrijos jūra, Vidurio Adrijos jūra ir Pietų Adrijos jūra.

Italijos rivjera.
Italijos Rivjera driekiasi išilgai didžiosios dalies Ligūrijos pakrantės iš abiejų Genujos uosto pusių. Dalis nuo Genujos iki Vakarų Prancūzijos sienos vadinama "Riviera di Ponente".

La Spezia
Šiame rajone yra daug patogių uostų, ypač San Remo, Imperia, Loano ir Savonna, tačiau inkaravimo vietų yra vos keletas. Genujos uoste yra keletas jachtų uostų.  Cinque Terre ir La Spezia natūralios gamtos uostas rytuose vadinamas "Riviera di Levante". Čia taip pat yra daug patogių uostų, tačiau, kaip ir daug kur Italijoje, vasarą jie labai užimti, todėl reikia pastengti, ieškant  nakvynės. Beje, yra keletas inkaravimo vietų, ypač Sestri Levante ir La Spezia uosto viduje. "Golfo Tigullio" ("Golfo Marconi"), uostai Portofino, Santa Margherita Ligure ir Rapallo yra labai populiarūs dėl jų turtingumo bei žinomumo, todėl čia rasti vietos sezono metu gana sunku.

Toskanos salos ir Argentario
Nors Italijoje itin daug vietų, kur galim plaukioti ir buriuoti, tačiau Toskanos salos yra tikriausiai labiausiai patrauklios ir vienos populiariausių tarp užsakomųjų buriavimo reisų. Jos turi kažką tokio, kas patinka daugeliui. Kapris (Capri), Elba, Džilijas (Giglio) ir Giannutri salos yra patogiai pasiekiamos visoms jachtoms, čia nemažai įvairaus tipo uostų ir daug švartavimosi vietų, kai kurios jų  atokesnėse vietose apsaugo nuo blogo oro. Livorno pietinėje žemyninėje dalyje Cala di Medici, Punta Ala ir Argentario -  Santo Stefano, Ercole, Cala Galera uostai yra gana dideli ir patogūs ir bet kutris iš jų yra puikus norint susipažinti su apylinkėmis.

Pontine salos
Pontine salos yra populiaresnės tarp Italijos buriuotojų. Jos yra patogiai išsidėstę šalia Romos ir Neapolio, todėl išsirinkę bet kurią iš šešių salų turėsite puikią galimybę mėgautis teikiamais malonumais. Dvejose didžiausiose salose Ponza ir Ventotene yra patrauklūs ir atraktyvūs miestai ir uostai. Kitose mažose salose Palmarola, Zannone, Gavi ir Santo Stefano yra mažesni, tačiau taip pat labai patogūs inkaravimuisi uostai. Tiesa, esant blogom oro sąlygom, atkreipiamas dėmesys, jog būtina imtis papildomų priemonių, nes šie uostai nėra gerai apsaugoti.

Neapolio įlanka
Nėra sunku pastebėti Neapolio įlanką. Šiaurinėje dalyje esančios Ischia ir Procida salos yra labai patogios buriuotojams. Čia įrengtos puikios prieplaukos ir nemažai geru oru tinkamų inkaravimo vietų. Centre, garsus Vezuvijaus kalvos kontūras dominuoja panoramoje. Čia Neapolio pakrantėje esančios prieplaukos yra patrauklesnės nei kitos. Pietinėje įlankos dalies pabaigoje, šalia Salerno (Sorrento) pusiasalio stūkso Kaprio (Capri) sala. Kaprio uostas yra brangus, tačiau jame yra įtvirtinimo įtaisas ir keletas įspūdingų įlankų, tinkamų nusistovėjusiu oru išmesti laivo inkarus. Į šiaurę nuo įlankos jachtos gali aplankyti gražųjį Poncos (Pontine) salyną, į pietus – vilioja Amalfio (Amalfi) pakrantės.

Sorento pusiasalis (Sorrento Peninsular)
Ši teritorija yra garsi savo grožiu ir yra viena populiariausių atostogų vietų Italijoje. Šiaurinėje dalyje  - Sorento (Sorrento) miestas, išsidėstęs ant kavos su vaizdu į Neapolio įlanką, pietinėje dalyje - Positano, Ravallo, Amalfi ir Salerno, (Positano, Ravallo, Amalfi and Salerno) žvilgsnis į pietus, vienas iš žymiausių ir atpažįstamų pasaulio vaizdų.  Buriavimo požiūriu jos trūkumus kompensuoja nepaprastas paizažas. Sorentas turi uostus, tokius kaip  Amalfi, Maiori ir Salerno. Esant pastoviam orui nuo jūros pusės jachtos gali inkaruotis Positano uoste.

Sardinija (Sardinia )
Sardinijos sala siūlo bene geriausią buriavimą pasaulyje, su saugiais uostais, išsidėsčiusiais praktiškai tolygiai visoje pakrantėje. Rytinė pusė yra labiau apsaugota ir siūlo įspūdingus paplūdimius su baltu smėliu ir švariu vandeniu. Labai populiari atostogų vieta salos šiaurės rytuose Costa Smeralda (Costa Smerelda), kur daug kokybiškų poilsio ir pasilinksminimo vietų, kurias mėgsta turtingieji ir garsenybės. Toks uostas kaip Porto Cervo, leis jums būti čia ne sezono metu beveik už dyką, bet atėjus vasarai  šimtus, jei ne tūkstančius eurų nuskaičiuos kasnakt, - jeigu iš viso įsileis! Vakarinė Sardinijos dalis yra labiau patikimesnė ir atviresnė Mirstraliui. Kai jis pučia gali iškilti grėsme mažoms jachtoms, todėl yra keletas saugių uostų, kuriuose galim abūti saugiai.

Bonifacijaus sąsiauris
Bonifacijaus sąsiauris, tarp Sardinijos ir Korsikos (Corsica), tai yra baugi vieta pučiant Mistraliui. Tačiau šiek tiek žemiau vakarinės dalies yra keletas puikių plaukiojimo zonų tarp San Pietro salos ir Sardinijos pietinio taško Capo Teulada.

Eolijos salos  (The Aeolian Island)
Taip jos pavadintos vėjo Dievo garbei. Eolijos salos yra jo mėgstamos. Daugeliu atvejų čia yra puikios inkaravimosi vietos, vienos patikimiausių Tyrėnuose. Čia jų yra aštuonios, paskutinioji šiek tiek išsikišusi už uolos į jūrą. Buriuotojai gali išmesti inkarą prie Stromboli salos, kur yra veikiantis ugnikalnis, retkarčiais sukuriantis puikų šviesos šou. Kaimynystėje - Vulcano sala taip pat turi aktyvų ugnikalnį, čia lankytojai gali mėgautis šaltiniais ir vulkaninėmis purvo voniomis.

Lipario salos
Lipario salos ir Salina yra didesnės ir turi patrauklių miestų su puikiai įrengtomis prieplaukomis. Žemyne patrauklus Tropea uostas, kuris patogus važiuojant iš Eolian (Aeolian) salos arba į ją. 

Sicilija
Sicilija yra patraukli kruizinė vieta, ypač šiaurinėje ir rytinėje pakrantėje. Joje yra keletas gerai žinomų prieplaukų, nors vasaros mėnesiais jos gali būti brangios. Čia yra įsikūrę keletas pagrindinių jachtų užsakomųjų kompanijų. Čefalu (Cefalu ) ir abiejose Palermo pusėse yra inkaravimo vietų. Vakarinėje San Vito Lo Capo dalyje taip pat yra patogi prieplauka ir švartavimosi vieta, kuri gali būti labai naudinga pučiant Mistraliui. Nuo vakarinio Sicilijos galo eina Egadi salos, kurios suteikia įspūdingai švarų vandenį ir saugias tvirtinimo vietas. Favignanoje yra prieplauka. Trapani ir Marsala miestai yra patrauklūs, bet toli nuo pietų. Rytinėje Sicilijos pusėje yra gražūs miestai ir įdomūs buriniai maršrutai, ypač: Siracusa, Catania ir Taormina. Laivų uostas Riposto sudaro žiedo formos vietas, iš kur itin patogu stebėti ugnies reginius, kuriuos pasiūlo Etnos ugnikalnis! Kelionę per Mesinos sąsiaurius padaro įdomesnę, buvimas verpetų sukūryje sudaro įspūdį lyg būtum potvynio valstybėse! Tai nėra pavojinga kruizinėms jachtoms, tačiau mažiems laivams gali būti šiek tiek pavojinga ir kartais gali veikti laivo valdymą.

Lonian pakrantė
Lonian pakrantė sudaro italų „Bato keltį'. Čia yra keli uostai, tinkami jachtoms, bet yra ir valčių prieplaukų Crotone, Tarante ir Gallipoli. Sibari, yra plačiai išvystytas vasarnamių tinklas, pakrantėje gausu vasaros gultų. Pietų Adrijos kulnas tęsiasi nuo Otranto uosto iki Gargano Pusiasalio. Šis rajonas yra turbūt įdomiausias Italijos Adrijoje, kadangi kranto linija tampa labai plokščia ir jūra, kranto link, labai sekli. Judant šiaurės kryptimi, nuo čia yra tik dienos plaukimas į Kerkyros salą ir neįtikėtinus Graikijos vandenis. Tremeti salos nuo šiaurinės Gargano Pusiasalio pakrantės yra labai gražios ir visiškai nepažeistos. Čia nėra prieplaukos patogumų ir galima tik nuleisti inkarą. Tačiau Otranto, Vieste, Bario, Brindizio ir Manfredonia uostai visi turi prieplaukos patogumus.

Centrinė Adrija
Šioje Adrijos jūros dalyje kreiserinio laivo buriuotoją mažai kas domina. Yra keli žinomi uostai tokie kaip: San Giorgio, San Benedetto del Tronto, Peskara ir Ortona, bet didžioji dalis toliau į šiaurę ar pietus.

Šiaurės Adrija
Šiaurės Adrijos kranto linija yra plokštesnė ir mažiau įdomi negu kiti Italijos rajonai, tai daugiausiai besidriekiančios  smėlėtų paplūdimių mylios. Tačiau yra daug įdomių vietų, kuras galima aplankyti. Tai Venecija, Triestas, Ravena ir Riminis. Tai, kad tai yra netoli šiaurinės kranto linijos  ir Kroatijos salų, daro šį regioną populiarų tarp keliautojų ir buriuotojų.